Amit a hátunk mögött mondanak?

A kiállításokon történt megjelenéseink óta visszajutott hozzánk néhány pletyka, rossz indulatú kijelentés, amit rólunk terjesztenek. Nem fogunk találgatni, hogy ki vagy milyen érdekből teszi ezt. Komoly audiofil – akár gyártó akár zenehallgató – meghallgat valamit, mielőtt véleményt mond, és utána is a hangot értékeli – nem az árat, vagy valamilyen specifikációt. Mióta gyártóként tűntünk fel, különösen tartózkodunk attól, hogy más gyártókról vagy termékeikről véleményt mondjunk. Ha mégis megtesszük, – ahogy meg is tesszük időről időre, – jól megalapozott, meghallgatáson alapuló meggyőződés áll a kijelentéseink mögött, melyet a gyártó szemébe nézve is vállalni tudunk – akár tetszik a mondanivalónk, akár nem. Így egyébként számos gyártóval sikerült jó viszonyt, sőt együttműködést kialakítanunk az elmúlt időben. A konstruktív kritika felvállalása innovációhoz vezet – ellenben a mocskolással, hazugságok terjesztésével.

Az alkalmat megragadva kicsit értekeznénk a munkamódszerünkről, és bemutatjuk a tényeket is.

A leválasztó trafó

Konkrétan leválasztó transzformátorunkról hallottuk vissza, hogy egy “olcsó szar kínai” trafót vettünk meg, és áruljuk “horror” áron.

Először is kiemelném ebből az egyetlen mondatból, hogy a fontosnak tartott szempontok mellett valamilyen okból a hangminőségre nem kaptunk semmilyen kritikát – valószínűleg aki terjeszti, nem is hallotta még. Vagy ha igen, erősnek érezte volna negatív kritikával illetni. Aki viszont hallotta a tápellátásunkat egy rendszerbe bekötve, inkább azon szokott meglepődni, hogy mekkora különbséget jelent: egyéb trafók nem hoznak ennyit. Várunk mindenkit saját trafóval tesztelni, nyitva áll az ajtónk. Mi is házhoz megyünk szívesen.

Hogyan dolgozunk, mi kell egy termék elkészüléséhez?

A termékeink fejlesztése során megvettünk és meghallgattunk olcsó és drága alkatrészeket, a világ minden tájáról. Támaszkodtunk beszámolókra, leírásokra, megérzésre, tapasztalatra. Sok esetben kipróbáltuk a piacvezető gyártók legdrágább termékeit is. Így találtuk meg a kondenzátorainkat, műveleti erősítőinket, kábel alapanyagunkat is. Minden esetben a legjobb hangú terméket választjuk, ártól, specifikációtól függetlenül. Sajnos találkoztunk már a high-end-ben azzal a gyártói hozzáállással, hogy meghallgatás nélkül, a beépített anyagok, azok specifikációja és főleg (magas) ára az, amit előnyben részesítenek a hanggal szemben. Árulkodó jel, ha valaki zenehallgatás helyett, vagy legalábbis előtt fontosnak tartja kiemelni, hogy milyen drágák voltak egyes összetevők…

A leválasztó trafónk esetében igaz állítás, hogy maga a trafó kínai gyártmány. Az “olcsó”-ban már nem vagyok ennyire biztos, a “szar”-t pedig vissza kell utasítanom. Szállítás és további vám-áfa fizetés után ez a trafó bekerül egy rezgéscsillapított, saját kézzel gyártott dobozba, az általunk legjobbnak tartott csatlakozókkal, 5000W-os lágyindítóval, 7000W-os kapcsolóval, saját hálózati zavarszűrővel és egyedileg gyártatott OCC réz kábeleinkkel. Így talán érződik, hogy néhány egyéb alkatrészre és emberi erőforrásra is szükség van, mire elkészül a termék.

Néhány gondolat a kínai “vádpont”-ról: ma már kiváló minőségben gyártanak minden féle és fajta elektronikát, az alkatrész alapanyagoktól egészen a kész termékekig. Még olcsók, de sok esetben már jobbak, mint sok nyugati versenytársuk. Kétség kívül felhasználták a nyugatról odavitt gyártás tudását, és ott tartunk, hogy vadonatúj kínai/ázsiai márkák jelennek meg a nyugati boltok polcain: Topping, Gustard csak kettő azok közül, amiket egészen biztosan nem a gagyi kínai kategóriaként kezel a magyar audiofil közösség és a nyugati világ. Az alkatrészeik pedig valószínűleg az összes nyugati márka termékeiben ott vannak. Ugyanezt látjuk egyébként autógyártásban is… Hogy ez jó vagy rossz, mindegy: megkerülhetetlenek.

Árazási kérdés

Az árazásról annyit, hogy (új piaci szereplőként) nehéz kérdés: mihez árazzunk? A bekerüléshez, vagy a piachoz? (Egyébként gyártóként ki nem a piac alapján áraz…?) A konkurensekhez képest egy túl alacsony ár már rossz minőséget, komolytalanságot sugallhat. Viszont valóban, nem olcsók ezek a készülékek, és eladni is szeretne az egyszeri gyártó. Szóval nehéz kérdés. De lássuk a piacot (legalábbis amit internetes kereséssel könnyen megtalálni):

A piacon főleg 1000-1500W-os audio célra készült leválasztó trafókat látni kb. 2500 dollártól 10000 dollárig. Teljesítményben 2500W fölött amit találni, árban is 7000 dollár fölött van. Látni még kapcsolóüzemű tápokat, tápszűrőket is bőven 5000 dollár fölött. Nem teljesen ugyanaz a technológia és hangminőség, de ugyanarra a célra kínálják. Végső soron tény, hogy az ársáv egyik legolcsóbb (kb. 2600 USD), emellett legnagyobb teljesítményű (3000W) leválasztó transzformátorát kínáljuk – ami hangban egyébként a valós, meghallgatás alapján történt visszajelzések alapján szintén kiemelkedik a mezőnyből.

Tanulságok

A fenti történetet egyelőre minden reklám jó reklám alapon fogjuk kezelni. Bízunk benne, hogy akit valóban a zenehallgatás iránti szenvedély hajt, el fog jutni hozzánk egy meghallgatás erejéig. Abban is bízunk, hogy a többség átlát a szitán és felfedezi a rossz vélemények mögött álló szándékot, érdeket.

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Shopping Cart
Scroll to Top